gitanas nausėda

Gitanas Nausėda

 

Gimęs 1964 m. gegužės 19 d. Klaipėdoje, Lietuvos politikas, finansininkas, dėstytojas ir nuo 2019 m. gegužės 26 d. – Lietuvos Respublikos dešimtasis prezidentas.

 

Jis studijavo Vilniaus Universiteto Pramonės ekonomikos fakultete ir vėliau tapo Ekonomikos fakulteto dėstytoju. Nausėda dirbo Lietuvos banko Pinigų politikos departamento direktoriumi, o vėliau – SEB banko vyriausiuoju ekonomistu. Jo politinė veikla apima įvairias roles, pradedant darbu kaip laikino prezidento Artūro Paulausko konsultantu ir baigiant aktyviu dalyvavimu Valdo Adamkaus rinkimų kampanijoje. 2019 m.

Nausėda laimėjo prezidento rinkimus ir tapo šalies vadovu. Jis žinomas kaip ekonomikos ekspertas, turintis tvirtas įžvalgas apie Lietuvos ir tarptautinę finansų sistemą.

Šimonytė prezidento planus atnaujinti Vyriausybės sudėtį vadina neetiškais

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad šalies vadovo Gitano Nausėdos ir jo patarėjų išsakyti pareikšimai dėl ketinimų po prezidento rinkimų atnaujinti Vyriausybės sudėtį yra neetiški. „Nėra etiška šitame etape tokius dalykus dėstyti taip, tarsi tai yra rinkiminės kampanijos dalis“, – antradienį LRT televizijai teigė I. Šimonytė. „Procedūriškai Vyriausybės įgaliojimų grąžinimas yra gana aiškiai aprašytas.
Aktualijos Prieš 10 val.

Gitanas Nausėda: Lietuva ir toliau palaikys Sakartvelo žmonių pasirinkimą būti Europos dalimi

Sakartvelo parlamentui priėmus masinius protestus įžiebusį „užsienio įtakos“ įstatymą, prezidentas Gitanas Nausėda kartoja – šis teisės aktas prieštarauja Tbilisio įsipareigojimams Europos Sąjungai (ES) ir gali neigiamai paveikti šalies eurointegracijos procesus.
Aktualijos Prieš 16 val.

Jansonas: prezidentas tarp Rusijos ir Kinijos niekada nedėjo lygybės ženklo

Prezidento vyriausiasis patarėjas Frederikas Jansonas akcentuoja, kad šalies vadovas Gitanas Nausėda niekada netapatino Rusijos su Kinija. „Prezidentas tarp Rusijos ir Kinijos niekada nedėjo ir nemato priežasčių dėti lygybės ženklo“, – „Žinių radijui“ sakė F. Jansonas. „Tie visi lyginimai, (...) tai žodžiai, kurie vidaus rinkai skamba gražiai, o naudos duoda mažai“, – sakė jis, akcentuodamas, kad nors Kinija nori daryti įtaką pasaulio ekonomikai, tai nėra kažkas naujo.
Aktualijos Prieš 23 val.

Prezidentūra: perrinkus Nausėdą keistis galėtų daugiau nei keli ministrai

Prezidento vyriausiasis patarėjas Frederikas Jansonas sako, kad perrinkus šalies vadovą Vyriausybėje gali pasikeisti daugiau nei keli ministrai. „Manau, kad prezidentas pasistengs pasinaudoti galimybe, kalbėdamas kartu su premjere, šiek tiek perkauti Vyriausybę, jei bus rastas sutarimas. Suprantame, kad ten ne ilgam, keturi penki mėnesiai jos (Vyriausybės – BNS) galiojimas tebus, bet ir tie keturi mėnesiai yra svarbu“, – Žinių radijui antradienį sakė F. Jansonas.
Aktualijos Prieš 23 val.

Gitanas Nausėda: neišsprendus pilietybės referendumu, galima būtų svarstyti mažinti jo kartelę

Neišsprendus dvigubos pilietybės išplėtimo klausimo referendumu, galima būtų svarstyti mažinti jo kartelę, sako prezidentas Gitanas Nausėda. „Jeigu tikrai pasiduodame, keliame rankas ir sakome, kad negalime išspręsti problemos, galime eiti šiuo keliu (keisti Referendumo įstatymą – BNS), bet čia iškyla daug kitų klausimų, nes jūs suprantate apie kokį Konstitucijos skyrių mes kalbame“, – interviu LRT laidoje „Dienos tema“ pirmadienį sakė G. Nausėda.

Antrajame rinkimų ture Nausėda tikisi surinkti papildomų balsų: 75 proc. būtų geras rezultatas

Perrinkimo siekiantis šalies vadovas Gitanas Nausėda po dviejų savaičių vyksiančiame antrajame prezidento rinkimų ture tikisi surinkti papildomų rinkėjų balsų. Anot jo, dvikovoje su premjere Ingrida Šimonyte geras rezultatas būtų 25 ir 75 procentų santykis. „Manau, kad tikrai turėtume dar gana daug balsų gauti papildomai. Aš galbūt labiau referuočiau į pasitikėjimo rodiklius, kurie reguliariai yra skelbiami ir pagal kuriuos matyti, kad mane palaiko arba teigiamai vertina apie 75 proc.

Skvernelis prakalbo apie beprecendentį įvykį per prezidento rinkimus: „Nekreipti dėmesio į tai negalima“

2024 metų prezidento rinkimų fenomenas – gydytojas Eduardas Vaitkus, neslepiantis savo meilės Rusijai ir kartojantis prokremlišką naratyvą, susilaukė daugiau kaip 100 tūkst. balsavimo teisę turinčių piliečių balsų. Šio kandidato rinkėjų portretas, pasak ekspertų, gana aiškus – užsimerkia prieš teroristinės valstybės vykdomus nusikaltimus Ukrainoje, ilgisi sovietmečio ir palaiko Vladimiro Putino idėjas.

Politologai: Vėgelei rinkimuose galėjo trukdyti debatai, Nausėda – aiškus favoritas

Politologų vertinimu, prezidento rinkimų pirmojo turo rezultatai nėra netikėti, I. Vėgelei patekti į antrąjį rinkimų turą galėjo sutrukdyti ir pasirodymas debatuose, o antrajame ture aiškiu favoritu jie įvardija perrinkimo siekiantį šalies vadovą Gitaną Nausėdą. Pasak politologų, jo šansus gali sumažinti nebent besitęsianti pranešėjo komisijos istorija ar mažas rinkėjų aktyvumas, galvojant, kad nugalėtojas jau aiškus.

Nausėda: nematau, kad ši Vyriausybė galėtų išlikti tokios pačios sudėties

Pirmąjį rinkimų turą laimėjęs prezidentas Gitanas Nausėda kartoja, kad jį perrinkus prezidentu Vyriausybės sudėtis turėtų keistis. „Nematau, kad ši Vyriausybė galėtų išlikti tokios pačios sudėties“, – pirmadienio rytą spaudos konferencijos metu žurnalistams sakė G. Nausėda. „Apie konkrečius ministrus kol kas nenorėčiau kalbėti. Vėlgi, ir dėl tos priežasties, kad neperšokus griovio negalima sakyti op. Antrasis rinkimų ratas – už dviejų savaičių“, – pridūrė jis.

Nausėda: referendumas nepavyko dėl vangių, nuobodžių diskusijų

Sekmadienį Lietuvoje nesėkmingai praėjus referendumui dėl pilietybės išsaugojimo, perrinkimo siekiantis prezidentas Gitanas Nausėda mano, kad tai nulėmė per žemas aktyvumas. Anot jo, viešos diskusijos dėl referendumo ir jo tikslų buvo per nuobodžios, tinkamai neinformavo visuomenės. „Čia turime gerokai apgalvoti klaidas su referendumo organizavimu. Mano manymu tiesiog aktyvumo buvo per mažai.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų